Cumartesi, Nisan 19, 2014

The Best bookmaker bet365 Bonus

SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI SİNEM UZUN

 
“SEN-BEN KAVGASI DEĞİL BİZ DÜŞÜNCESİ”
 
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi ve Samandağ Belediye Meclis Aday Adayı Süheyla Sinem Uzun (Dabbour) Büyükşehir Belediyesinin İlçe Belediyelere Etkilerine değindi. 
Uzun Yazılı açıklamasında; “5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 4. Maddesine göre belediye sınırları içindeki ve bu sınırlara 10 km. uzaklıktaki yerleşim birimlerinin son nüfus sayımına göre 750 binden fazla olan tüm il belediyeleri büyükşehir oluyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye sınırı ilimizde Hatay il sınırına kadar genişleyecek. Özetle kanunla kır ve kent ayrımı ortadan kalkıyor. Belde belediyeleri kapanarak, köyler mahalleye dönüşerek Büyükşehir Belediyesinin hizmet vereceği alana dahil edilmekte bu da Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanlarının artacağını gösteriyor. Bu hizmetlerin başında su ve kanalizasyon hizmetleri geliyor. Atık su arıtma tesisleri ile katı atık tesisleri yapımı ve bakımı Büyükşehir belediyeleri tarafından yapılacak. Belediye Hizmetlerinden Ana arter yol yapımı ve bakımı Büyükşehir belediyeleri tarafından yapılacak. Yeni yasayla il özel idarelerinin görev ve yetkileri Büyükşehir Belediyelerine geçiyor. İl özel İdarelerinin mevcut kültür, sanat, turizm, sosyal hizmet ve yardımlar, ilk ve orta öğretim kurumlarının arsa temini, çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları, binalarının yapım, bakım ve onarımı gibi görev ve yetkileri Büyükşehir Belediyeleri tarafından yürütülecek. Büyükşehir Belediyeleri ayrıca otopark yapmak, işletmek, mezarlıklar tesis etmek, ana caddelerin temizlik hizmetleri vb. birtakım hizmetler için ilçe belediyelerine yetki devri yapabilecek veya görevleri birlikte yürütebilecek. Tarım ve hayvancılığı destekleme yetkisi de büyükşehir belediyelerinde. Yetki ve görevler artarken bütçe payları da artacak. Büyük ölçekli yatırımları içeren hizmetlerin büyükşehir belediyesi sorumluluğunda olması 2014 Mart yerel seçimlerinde ilçemiz belediyesi kadar Büyükşehir Belediyesinin önemini ortaya çıkarıyor.
Suriyedeki iç savaşın sınırlarımıza dayanması, barış ve kardeşlik kenti olan Hatayımızın mülteci kampları ve silahlı grupların geçiş güzargahı olması, Hatay'a ekonomik sosyal ve siyasal alanda büyük yıkım etkileri yaratmıştır. Bu etkilerin bertaraf edilmesi ve şehrimize adil ve eşit düzeyde yatırımların yapılması, Büyükşehir ve ilçe belediyelerin uyum içinde çalışmaları ile mümkün olacaktır.
Bu nedenle önümüzdeki yerel seçimler sen, ben kavgası değil biz düşüncesiyle başarıya ulaşır.
Laik, demokratik, üretken bir belediyecilikte, eşit paylaşımcı bir anlayış ile çalışacak tüm adaylara başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi. 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme